4.01.2010

Beşiktaş'ın Gençleri { Serdar Özkan }Beşiktaş'ta dün 5 oyuncuyla -Yusuf,Rüştü,Toraman,İnceman,Üzülmez- sözleşme imzalandı. Beşiktaş vizyonuyla açıkçası beni çok şaşırtıyor. Zira Yusuf'u hala neden kadroda tutarlar anlamış değilim. Değerlendirilemeyen gençleri yazı dizisiyle aktaracağım tek tek. Neyse ilk konumuz Serdar Özkan ...

Serdar Özkan Jean Tigana tarafından Beşiktaş'a tekrar kazandırılan bir futbolcu. Kürdancı Tigana onu Samsunspor'a yollanmış daha sonra göreve gelen Ertuğrul Sağlam 11'de şans vermeye başlamış. Aslında daha önceleri de Del Bosque şans vermişti Serdar'a. Yani yabancı hocalar sanki farklı bişey görmüş.(Ertuğrul Sağlam haricinde)

İlk olarak Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Sheriff maçında ön plana çıktı ve Türk futbolseverleri çok heyecanlandırdı. Ancak o sezon baya parlasa da bugüne kadar ki performansıyla hayal kırıklığına uğrattı hepimizi. Uğrattı ama ona gereken şans veriliyor mu? Biz Türk halkı hemen herşeyi bi an önce olsun istiyoruz , sabır sıfır. Hemen oyuncu oyuna girsin ve maçı kurtarsın istiyoruz. Rijkaard ile yeni bir ekol içine giren Galatasaray aynı zamanda bir sabır sürecinin de içinde. Bu sabır sürecine Serdar Özkan da eklenmeli mi? Benfica ve Porto isimleri geçti ama ben sanmıyorum öyle bi durum olduğunu. 31 Mayıs 2010'da sözleşmesi bitiyor ve Beşiktaş ile de anlaşacak gibi gözükmüyor şimdilik. Bence Galatasaray'ın bu sürecine eklenmeli...Serdar'ın olumsuz yanları da var. İlk olarak gece hayatı. Bir kaç resmi vardı elinde puro ile. Bunlar düzeltilmeyecek şeyler değil. Kariyeri iyi yönetilirse bunlar aşılabilir. İkinci yetersiz yanı son vuruşları. Beşiktaş taraftarını delirten unsur. Hafta sonu Eskişehir maçında da son vuruşları iyi yapamadı. Mesela ilk yarıdaki Galatasaray maçında da çok kaçırdı. Olabilir bu da halledilemeyecek bişey değil. Oyuncu genç , öğrenmek için önünde çok yılları var. Frank Rijkaard ve Neeskens gibi iki ekol bu genci değerlendirebilirler.

Giovani için deniyor ya "hiç bişeyi yoksa önünde 10 senesi var" diye. Bence Serdar için de durum aynen böyle.

0 yorum:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails