9.04.2010

5 Türk, 4 yabancı ve kadro değerlendirmesi

Transfer dönemi bitti, kadrolar kuruluyor. Frank ve Johann'ın kafasında neler dönüyor bilinmez, fakat benim kafamda iyi şeyler dönmekte bu sene ki takım için. Öncelikle kalede sonunda yabancı görmemek benim açımdan sevindirici. Bunun dışında sol bek için gelen Insua'ya da inanılmaz sevindim. Çünkü kendisi hem bizim sisteme uygun, hem çok genç, hem de çok iyi bir bonservis opsiyonuyla takımımıza katıldı. Insua'nın gelmesiyle içeriden stoper transferi de yapmış olduk, bu da eminim Frank Rijkaard'ı sevindirmiştir en çok. Çünkü o Hakan'ı stoperde kullanmayı tercih ediyor. Çünkü Hakan pas yapabilen bir oyuncu.

Orta saha transferlerine gelirsek Cana muhteşem bir transfer bence. Tam bir lider kendisi. Oynamaya başladıkça kendini kanıtlayacaktır en yakın zamanda ve vazgeçilmez olacaktır. Cana'nın dışında Misimovic transferi de çok önemli bir transfer. Başlarda sıcak bakmıyordum kendisine çünkü pek defans yapamıyor, fakat sonra düşününce aslında çok önemli transfer olduğunu anladım. Bir kere en başta Arda'yı çok rahatlatacak Misimovic. Arda solda rahat bir şekilde oynayacak, sonrasında kendisi zaten yeterince skora etki eden bir oyuncu olduğu için hücum açısından da bizi baya rahatlatacak. Sağda oynamasını düşündüğüm Elano ile de iyi anlaşabilirler. Ve tabii ki bunlar sanıyorum en çok Baros'u sevindirir. Çünkü arkasında 3 tane üst düzey pasör oyuncuyla oynayacak artık. Misimovic ve Cana dışında ise Serdar geldi Beşiktaş'tan, hala birşey söylemek için erken, umarım iyi değerlendirir fırsatını.

Forvet/santrafor pozisyonuna geçecek olursak öncelikle Mehmet Batdal alındı Bucaspor'dan. Sonrasında Pino. Bence ikisi de iyi transfer. Mehmet zaten bedavaya geldi, Pino'da çok çok uygun bir fiyata alındı. Mehmet özellikle teknik ve uzun boylu bir santrafor, takıma çok katkı yapacaktır sakatlıktan sonra inşallah. Pino'da sakatlanmazsa takımın en önemli oyuncularından biri olacaktır fakat Rijkaard sanıyorum ilk tercih olarak sağ tarafta Elano'yu oynatacak. Çünkü Rijkaard Elano'dan kolay kolay vazgeçmez kesinlikle.

Ve tüm bunları toparlarsak benim tahminim Ufuk kalede olacaktır. Sağ bek olarak Sabri, stoper olarak Neill ve Hakan, sol bek olarak ise Insua oynayacaktır. Onların önünde ki ikili Cana ve Ayhan olur diye düşünüyorum, çünkü Ayhan pas tekniği iyi olan bir oyuncu, zaten son maçlarda da baya iyi oynuyor. Cana ve Ayhan'ın önünde Elano-Misimovic-Arda üçlüsü oynar diye düşünüyorum. Elano ve Arda biraz daha ortaya yakın oynarlar, böylece beklere boş alan yaratırlar ve pas trafiğine katkı sağlarlar. Zaten bu üçlü aralarında uyum yakalarsa takım için muhteşem olur, tabii önlerinde Baros'ta arkasında üç tane üst düzey pasörün olmasından sonra gol kralı olmazsa başarısız sayılır benim gözümde :)

0 yorum:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails